Nałęczów, 19.09.2021
niedziela
Park Zdrojowy Nałęczów
Park Zdrojowy w Nałęczowie
Wąwozy Nałęczów
Nałęczowskie wąwozy
Malownicza okolica
Malownicza okolica
Sanatorium Uzdrowiskowe
Uzdrowisko
Architerura budynków w Nałęczowie
Nałęczowska architektura
Nawigacja: › StartNałęczów i okolica

Nałęczów i okolica

Nałęczów, to znana od lat miejscowość uzdrowiskowa, której specyficzny mikroklimat działa kojąco na ludzi, a jednocześnie ma korzystny wpływ na szereg przewlekłych chorób, szczególnie układu krążenia a także na regenerację psychofizyczną.

Od czasów twórców uzdrowiska nałęczowskiego, powstańców styczniowych - Sybiraków: Fortunata Nowickiego, Wacława Lasockiego i Konrada Chmielowskiego, powstał Nałęczów - kurort.

Łączył on wszystkie zalety miejscowości uzdrowiskowej z przepięknym kojącym krajobrazem, w który wtopiła się charakterystyczna i piękna architektura wielu domów, głównie za przyczyną architekta Jana Koszczyc Witkiewicza. Bywali tutaj sławni ludzie tamtej epoki, a dziś na szczęście nie zmieniło się tak wiele w Nałęczowie, nie zadeptują go tłumy turystów.

W alejach parkowych odnaleźć można ten sam spokój i ukojenie, o których tak często pisał Bolesław Prus.

Przedłużeniem Nałęczowa w kierunku północnym jest wieś Strzelce, rozrzucona malowniczo na wzgórzach nad pięknymi dolinkami strzeleckimi.

Willa "Boże Oko", leży w owej dolince, której lokalny mikroklimat oddziałuje jeszcze bardziej kojąco, pozwala szybciej regulować sen i nabrać dystansu do wszystkich konfliktów i stresów życia.

Zapraszamy do Willi "Boże Oko".


Nałęczów. Cisza, spokój oraz uzdrowiskowy klimat Nałęczowa stwarza dogodne warunki do odpoczynku i dobrego samopoczucia.
Już dziś zarezerwuj komfortowe pokoje gościnne z łazienkami w Nałęczowie. Willa Boże Oko.