Nałęczów, 19.09.2021
niedziela
Park Zdrojowy Nałęczów
Park Zdrojowy w Nałęczowie
Wąwozy Nałęczów
Nałęczowskie wąwozy
Malownicza okolica
Malownicza okolica
Sanatorium Uzdrowiskowe
Uzdrowisko
Architerura budynków w Nałęczowie
Nałęczowska architektura
Nawigacja: › StartPrywatne Sanatorium › kierownik i ordynator profesor Marek Masiak

Kierownik i Ordynator

Kierownikiem Ośrodka terapeutycznego NZOZ Prywatne Sanatorium jest:

Prof. zwycz. dr n. med. hab. Marek Masiak, specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor psychoterapii (Sekcja Psychoterapii PTP).

Prof. Marek Masiak pełnił przez wiele lat funkcję Kierownika Katedry i Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, poprzednio pracował w Instytucie Psychiatrii i Neurologii i Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zorganizował i pełnił funkcję Kierownika Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, a jednocześnie funkcję Krajowego Konsultanta w zakresie Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Przez wiele lat był profesorem w Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej, a później w Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ponadto pracował naukowo w uniwersytetach w Edynburgu, Waszyngtonie i innych zagranicznych ośrodkach naukowych.

Był opiekunem specjalizacji wielu lekarzy, kształtował także rozwój profesjonalny wielu psychologów klinicznych, jest ponadto promotorem 13 prac doktorskich lekarzy i psychologów oraz opiekunem 8 habilitacji (6 lekarzy i 2 psychologów).

Działalność naukowa Profesora, poza problematyką kliniczną i farmakologiczną oraz problemami patologii grup społecznych, obejmuje psychoterapię, w tym psychoterapię rodzin, dzieci i młodzieży. Formą psychoterapii, którą Profesor Masiak uprawia i promuje w Polsce od szeregu lat jest analiza transakcyjna, jednocześnie kontynuuje on tradycję polskiej szkoły psychofizjologicznej Prof. Jana Mazurkiewicza.

Profesor Masiak prowadzi także Prywatny Specjalistyczny Gabinet Lekarski w Lublinie ul Głowackiego 3/5m1 czynny w poniedziałki i środy rejestracja w poniedziałki i środy od godz 11 tel 81 533 56 54.Nałęczów. Cisza, spokój oraz uzdrowiskowy klimat Nałęczowa stwarza dogodne warunki do odpoczynku i dobrego samopoczucia.
Już dziś zarezerwuj komfortowe pokoje gościnne z łazienkami w Nałęczowie. Willa Boże Oko.