Nałęczów, 19.09.2021
niedziela
Park Zdrojowy Nałęczów
Park Zdrojowy w Nałęczowie
Wąwozy Nałęczów
Nałęczowskie wąwozy
Malownicza okolica
Malownicza okolica
Sanatorium Uzdrowiskowe
Uzdrowisko
Architerura budynków w Nałęczowie
Nałęczowska architektura
Nawigacja: › StartPrywatne Sanatorium › zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Zaburzenia snu nie tylko mogą oddziaływać w różny sposób na ogólny stan zdrowia, ale określają także jakość życia i zdolność do pełnienia różnych funkcji zawodowych.

Nie leczone, przewlekłe zaburzenia snu, szczególnie przebiegające z bezdechem sennym są istotnym czynnikiem ryzyka chorób krążenia i znacząco zwiększają ryzyko zgonu w młodości i wieku dojrzałym.

Rozpoznanie bezsenności wiąże się z subiektywnie przeżywanym przez pacjentów poczuciem nieadekwatności snu w odniesieniu do jego jakości i ilości oraz z negatywnymi konsekwencjami tego stanu dla funkcjonowania w okresie dziennego czuwania.

Przewlekła bezsenność może nie mieć wyraźnych uwarunkowań medycznych, rozpoczyna się zwykle między 20-40 rokiem życia i dotyczy znacznie częściej kobiet.

Jednak podstawową grupą chorób, z którą wiążą się zaburzenia snu, są zaburzenia somatyczne i psychiczne, a szczególnie depresyjne. W leczeniu farmakologicznym bezsenności stosuje się poza lekami nasennymi niektóre środki antydepresyjne o właściwościach sedatywnych, antyhistaminowe i inne.

Leczenie niefarmakologiczne obejmuje: techniki poznawczo-behawioralne, ćwiczenia fizyczne, terapię relaksacyjną, restrykcje snu i ograniczenie bodźców w okresie poprzedzającym sen.

Skutecznie pomożemy wyleczyć Twoje dolegliwości!
Już teraz sprawdź jak skontaktować się z nami.


Nałęczów. Cisza, spokój oraz uzdrowiskowy klimat Nałęczowa stwarza dogodne warunki do odpoczynku i dobrego samopoczucia.
Już dziś zarezerwuj komfortowe pokoje gościnne z łazienkami w Nałęczowie. Willa Boże Oko.